مصاحبه

در این روزها در برخی سایت ها و فضای مجازی ابهاماتی پیرامون آقای دکتر جلال یوسفی ایجاد شده و کامنتی مغشوش در وبلاگی منجر به واکنش ایشان گردید. در همین راستا طی تماس تلفنی با ایشان مصاحبه ای صورت داده که به همان صورت و بدون دخل و تصرف آن را منتشر می کنیم.

کناف ایران

کناف ایران : این روزها با گرم شدن انتخابات در ممسنی و رستم و آمدن اسم شما در لیست کاندیداهای مجلس آینده  اتفاقاتی افتاده که هر چند شما معمولاً چند سالی است یک فرد رسانه ای بوده اما این چند روز مسایلی مطرح شده که با توجه به روحیه ای که از شما داریم برآن شدیم که با شما شفاف سازی از موضوعات داشته باشیم.

یوسفی: من از شما تشکر می کنم. من فرد رسانه ای نیستم. گاهی انتقادات و پیشنهاداتی برای درمان دردهای منطقه خویش ارایه می دهم که به زعم خویش این انتقادات و پیشنهادات را برای اصلاح منتشر می کنم.

کناف ایران: وبلاگ «ندای رستم» کامنتی ناقص را منتشر کرده که چنین نشان می دهد که گروهی از شما درخواست کمک کرده اند:

یوسفی: بله این کامنت توسط یکی از افراد خانواده ملاحظه شده و از طریق ایشان به بنده اطلاع داده شد. کامنتی است که واقعاًدر آن به شخصیت من ظلم شده است. از این کامنت بهره برداری سیاسی شده است ، در صورتی که نویسنده کامنت نوشته که من فقط برای اطلاع از شما ( من) دست به دامن ایشان ( سایت ندای رستم) شده، اما ایشان از این امر بهره براری سیاسی کرده است.حتی در آخرین تماسی که آن فرد با بنده داشته است ، خیلی مؤدبانه گفته حاضر است در هر محکمه ای برای شهادت و یا هر مورد دیگری حاضر شود و شهادت بدهد که کامنتش دستکاری شده است.

کناف ایران : اگر می شود بیان کنید چگونه بهره برداری سیاسی شده است:

یوسفی:  البته شاید آقای اسدی اشتباهی فاحش کرده باشند، اما هرکس این نظر را بخواند بنا را بر بهره برداری سیاسی می داند. چون لزومی نداشت ایشان این کامنت را منتشر کنند به راحتی می توانستد با تماس با من از جریان با خبر شوند. اما نه تنها این کار را نکرده اند بلکه به آن پرو بال داده و نوشته اند: نامه ای که از ورود دکتر ج/ی به انتخابات جلوگیری می کند.

 کناف ایران: آیا شما از هویت کامنت گذار اطلاع دارید؟

یوسفی: من ایشان را نمی شناسم. ایشان بعد از جوابیه من با آقای اسدی تماس و از ایشان شماره بنده را خواسته اند که ظاهراً آقای اسدی از دادن شماره بنده به ایشان خودداری کرده است. بعد از طریق دیگری که من نمی دانم آدرس ایمیل عمومی مرا به دست آورده و با من تماس گرفتند.

کناف ایران:  می شود در این خصوص توضیح بفرمایید که جریان از چه قرار بوده است؟!

یوسفی: به من خبر داده شد که به ادعا شده که شما به گروهی به سرپرستی فردی به نام هـ. س که ادعا کارش برای بیگانگان و تهیه خوراک وسایل ارتباط جمعی بیگانگان است و از سویی نیز اردو کشی خیابانی می کند، کمک مالی کرده اید و از شما ( من ) خواسته اند که برای باز گرداندن حقوق عده ای که مورد فریب این گروه قرار گرفته اند، کمک کنید و موارد دیگری که بوی تهدید هم می داد که مثلاً آمدن من به صحنه انتخابات چیزی جز آبرو ریزی نیست. من ابتدا هر کاری کردم نتوانستم به وبلاگ ندای رستم نفوذ کرده و کامنتی بگذارم ، تلفنش را نیز نداشتم. از طرفی با گذشت دو سه سال من از خاطرم رفته بود با بررسی  خاطرم آمد و جواب هایی دادم.

کناف ایران: ظاهراً جواب ها نیز بازخوردهایی داشته اند می شود اشاره بفرمایید.

یوسفی: بله ،از طریق سه گروه بازخورد داشته است. که یک گروه ( نفر) اشتباهش را پذیرفت و قول داد که فردی که برای من تا آن زمان « مجعول» بود را پیدا کند. من نپذیرفتم و به ایشان اعلام کردم من شما را می شناسم. زیرا شما مدیر این وبلاگ هستید. گروه دوم ، کسانی بودند که یک نفر از طرف آنان کامنت گذاشته بود که این ها نیز مرا به مناظره خوانده اند. گویی من در سه هزار میلیارد اختلاس دست داشته ام. گروه سوم نیز گروه Toomar92.ir بود که از جوابیه من ناراحت شدند. 

کناف ایران :شما در جوابیه تان طوری برخورد کرده اید که گویی کامنت ها مجعول و برای تخریب شما بوده است، شما در این رابطه چه صحبتی دارید:

یوسفی: خوب، آن زمان نه من فرد کامنت گذار را می شناختم و حتی آقای اسدی مدیر وبلاگ هم ایشان را اشتباهی به من معرفی کرد. ایشان هم با حروف اول اسمشان کامنت گذاشته بودند. هر که باشد به شک می افتد. اما در خصوص جوابیه بنده ، منظور من مدیر وبلاگ و دست بردن و سیاسی کردن موضوع( حال به عمد یا سهل انگاری و سهوی بودن) بود . البته جواب من در جوابیه هایم صرفاً این کامنت نبود بلکه برخی اتهامات ضمنی که در برخی وسایل ارتباط جمعی به من زده بودند را نیز جواب دادم.

کناف ایران: فرمودید شما را به مناظره خوانده اند؟

یوسفی:  بله ، آقایی در سایت دیار ممسنی مرا به مناظره فراخوانده است که من ایشان را نمی شناسم ، این موضوع نیز توسط افراد خانواده ام به من اطلاع داده شد.که این موضوع موجب شده که بچه های من حساس شده و جواب هم داده اند. حتی مادرم نیز به نحوی از برخی ناراحتی هایی که برای من پیش آورده اند ، با بنده تماس گرفته و از من خواست که وارد صحنه انتخابات نشوم. در باره جواب به مناظره نیز من بر آن شدم که به دلیل نداشتن نت در این چند روز ، به جایی بروم که دارای نت باشد. این بود که در این خصوص اقدام کردم و نامه الکترونیکی آن آقا را دیدم و جواب دادم.البته  ایشان هم پذیرفتند که علت جواب ندادن من عدم دسترسی به نت و بی اطلاعی از تماس ایشان بوده است.

کناف ایران: چه نوشته بودند و شما چه جوابی دادید؟ البته چند نوشته بین ما رد و بدل شد اما در مجموع ایشان از من گلایه کرده بود که من چرا جواب همراه با تهدید داده ام و نیز گفته بودند که من نمی خواستم از این نامه بهره برداری سیاسی شود و شما« من» می توانید از من( ایشان) شکایت کنید. من هم جواب دادم که من این شخص را( هـ.س) نمی شناسم که ایشان به من اطلاع رسانی کردند و من نیز جوابشان را دادم.

کناف ایران:می شود از این نوشته ای رد و بدل شده برای ما بیان کنید به نظر می رسد که برای افکار عمومی مناسب باشد.

یوسفی: چیزهای مهمی نیست. موارد شخصی است . برای افکار عمومی خیلی جالب نیست. هرچیزی را که نمی شود منتشر کرد. چند صحبت خصوصی و نیز اطلاعاتی ایشان در اختیار من قرار داده اند.

کناف ایران: بالاخره مردم باید بدانند که آیا نقش شما در این جریان چه بوده است و چرا آن فرد می خواست که به شما دسترسی پیدا کند؟

یوسفی: درست می فرمایید، اما من در لابلای جواب هایم هم در این جا و هم در سایت ها به آن موضوع اشاره کرده ام. این فردی که دنبال بنده می گشتند می خواستند مطمئن شوند که آیا من از نظر مالی و سایر موارد پشتیبان گروه یاد شده هستم یا خیر که من جریان را رد کرد و واقعیت را گفتم.

کناف ایران: آیا شما این اطلاعات را که ایشان منتقل کردند قبول دارید یا رد می کنید؟

یوسفی : من نه قبول می کنم و نه رد. زیرا نسبت بدان ها اطلاعی ندارم.یعنی می خواهم بگویم نسبت به گروه یاد شده من فقط چیزهایی را شنیده و در جراید دیده ام.

  کناف ایران : می شود بیان بفرمایید که چه نوشته بودند؟

چیز خاصی نبود، شمه ای کوتاه از جریان را برای من نوشته بودند. البته خیلی مودبانه و محترمانه. آن چه که از طرف آن شخص به من اطلاع رسانی شده است نیز یک موضوع حقوقی است که باید صحت آن در محاکم قضایی روشن شود که ظاهراً پرونده ای نیز در این رابطه در جریانند. در حقیقت این فرد بنا داشته که به قولی مرا در جریان قرار دهد.

 کناف ایران: اگر اشکال ندارد کل جریان را برای ما بیان کنید؟

یوسفی: واقعیتش این است که من با یادآوری این آقایان و نیز مراجعه به سایت گروه یاد شده متوجه جریان شدم. چندی پیش فردی برای من کامنت گذاشت و یا پیامک داد و یا این که تماس گرفت( به خاطر ندارم) . ایشان گفتند که ما در پی احقاق حقوق رزمندگانی هستیم که به حقوقشان نرسیده اند. جالب است همان زمان نیز من پیگیر برخی از قوانین بر زمین مانده برنامه سوم، چهارم و پنجم ایثار گران بودم . گفتم من کاری از دستم بیاید انجام می دهم. من وبلاگی را برای شهداء آماده کرده بودم که خاطراتم را در آن بنویسم.مطالبی از این گروه در آن منتشر کردم. اما متوجه شدم که اسم مرا نوشته اند.   عصبانی شدم و دامنه آن را از دور خارج کردم. آقایی با من تماس گرفت و با عصبانیت از این کار ما که بی تفاوتی می نامید گلایه کرد و من هم جوابش را دادم و از همکاری خود داری کردم. بارها برای من پیامک هایی مبنی بر گردهمایی این گروه برای احقاق حقوق از دست رفته رزمندگان و بازماندگان جنگ می آمد، اما من با همه احترامی که برای این راه مقدس( ظاهر این طور بود و من هنوز کسی را محکوم نمی دانم) داشتم اما از همکاری خودداری کردم. تا این که از طریق این آقایان متوجه شدم که اسم من را در بخش قسمت مالی نوشته اند. اعتراض کردم. ظاهراً آن را برداشته اند.یعنی من نمی بینم شاید هم اصلاً نبوده است.

کناف ایران : یعنی شما هیچ کمک مالی نکرده اید؟

یوسفی : مالی نه، قرار بود که در آن وبلاگ برایشان مواردی را منتشر کنم که بعد از همان روز های اول دامنه آن را از دور خارج کردم. البته من از طریق کسی شنیدم که گفته اند من دویست و پنجاه هزار تومان کمک کرده ام. من در این جا آن را تکذیب می کنم.اما در خصوص کمکی به یک رزمنده من نیز حاضر بودم که آدرس وی را به من بدهند تا در صورت صلاحیت داشتن کمک کنم که این کار هم صورت نگرفت و ظاهراً مردم کمک کرده و برایشان خانه اجاره کرده اند.این که من سایتی هدیه کرده باشم خیر . یک دامنه 4000 تومانی بود که آن را نیز از دور خارج کردم.از آن وبلاگ که دامنه را بدان وصل کرده بودند نیز مطلع نیستم. آقای جلیلیان نیز برای من نوشته که من نگفته ام که شما کمک مالی کرده اید! سند این هم موجود است.

کناف ایران: به نظر شما این افراد چطور و با چه انگیزه ای  دست به این کار زده اند؟ من ابتدا خیال می کردم که وجهه سیاسی دارد الان هم آن را رد نمی کنم اما آن فرد برای من نوشته که من « او» برای احقاق حقم می خواستم از شما« من » کمک بگیرم . خدا به سرّ درون افراد آگاه است.همچنان که گفته ام همچنین می خواسته اند بدانند که آیا من ( مانند برخی دیگر) پشت این ماجرا هستم یا خیر که بنده مستنداً جواب منفی دادم.

کناف ایران: شما از جریان اتفاق افتاده بین این آقایان که منجر به تنش بین آنان شده خبر دارید؟

یوسفی:  این امر به من ربطی ندارد. اما چیزهایی از آنان شنیده ام. ایمیلی هم به گروه تومار92، دات آی آر. زده ام که جواب ایمیل مرا را نداده اند. اما چیزهایی به دستم رسیده است که فکر می کنم  افکار عمومی فعلاً بدان نیاز ندارند. اگر لازم شد روزی عرض خواهم کرد و مردم را در جریان امر قرار خواهم داد.

کناف ایران : آیا فکر نمی کنید این موضوع به خاطر انتخابات باشد؟

در خصوص انتخابات که در محافلی حرف هایی رد و بدل می شود اما نمی توانم این را از طرف شخص اسدی به طور حتم بدانم. بیشتر به نظر می رسد که ناشی گری رسانه ای کرده باشد و یا این که از طرف کسی تحریک شده باشد. البته قبلاً نیز موضع گیری هایی کرده است. به هر حال مهم این است که اسدی یک جوان است و بفهمد که اشتباه کرده است . او یک هم شهری بنده است  و من علاقمند نیستم که انتقام بگیرم. چه در رقابت انتخاباتی باشم و چه نباشم ضمناً بخشش ایشان و عدم پیگری این موضوع به خاطر وجهه شخصی من در انتخابات نیست. این چنین بودن از خصلت هایی است که خدا به من داده است و من از خداوند تشکر بی نهایت دارم.

کناف ایران: در این رابطه شما چه کاری مد نظرتان است که انجام دهید؟می خواهم بگویم یعنی شما پیگیر موضوع نیستید؟

من سعی دارم که اطلاع رسانی کرده و شفاف سازی کنم اما اگر این امر ادامه یابد طرف من مدیر وبلاگ ندای رستم است.گفتم  و مجدداً می گویم بستگی به برخوردهای بعدی دارد.

کناف ایران:حالا با این اوصاف ،جناب دکترآیا شما در انتخابات شرکت می کنید؟

یوسفی: هنوز حدود نه ماه به انتخابات مانده است. حتی بیشتر از نه ماه، تا آن موقع می تواند اتفاقات زیادی بیفتد.

کناف ایران: به هر حال قصد دارید که شرکت کنید ؟

یوسفی : جواب شما را عرض کردم. همین که گفتم.

کناف ایران: آنان ظاهراً اعلام کرده اند که شکایت کرده اند، آیا شما حاضر به حضور در دادگاه خواهید شد؟

یوسفی : آنان بنا به گفته خودشان از آن آقای هـ. س شکایت کرده اند از من شکایت نکرده اند.این آقایان اساساً با من کاری ندارند. این ها بنا به نوشته ا شان چنین به نظر من رسید که می خواهند من از این گروه برائت بجویم. من در پیرامون این گروه تحقیقی نکرده و اطلاعی هم ندارم. از آن طرف ظاهراً آن گروه دیگر هم بدشان نمی آید که از این اسم بنده ( که در حقیقت عددی هم نیستم) استفاده کنند، که من کار هر دو طرف را محترم می شمارم اما کار آن ها و موضوعاتشان به خودشان ارتباط دارد. چون نه شناختی دارم که از کسی برائت بجویم و نه این که دلم می خواهد گروهی را که نمی شناسم اسمم پای برگه یا درون سایت آنان باشد. اگر برائت منظور این باشد که من با این آقایان همنوا نیستم ، این درست است زیرا من همچنان که در بالا اشاره کردم ، اطلاع کافی و وافی ندارم. 

کناف ایران: از شما تشکر می کنیم که وقت تا را در اختیار ما قرار دادید.

یوسفی: من هم از شما تشکر فراوان دارم که در راه شفاف سازی موضوعات با این گونه صحبت ها با حقیر همکاری صمیمانه دارید.

منبع: کناف ایرانhttp://kanafiran.ir/post/9

تاریخ ارسال : جمعه 1394/02/25 12:09 | نویسنده : admin

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو