تبلیغات
خفرک« شهر آسمان»

مخالفت دولت با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر:

مخالفت دولت با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر: موجب هرج و مرج می‌شود

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور با اشاره به اینکه در قانون امر به معروف و نهی از منکر شرایط آمر و ناهی نیامده است گفت: با اجرای این قانون از فردا دعوای وسیعی در اداره‌ها رخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور امروز یکشنبه در صحن علنی مجلس با اشاره به موافقت دولت با اصل ضابطه‌مند کردن امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر مخالفتی با کلیات طرح مجلس و برخی از مواد آن صورت می‌گیرد، به دلیل نواقص کلی است و خوف آن داریم که این مسئله مهم به دلیل نقد قانون به ضد خود تبدیل شود و الا دولت نسبت به این فریضه نمی‌تواند بی‌تفاوت باشد.

او در مورد اینکه مطرح می‌شود در 35 سال گذشته برای امر به معروف و نهی از منکر هیچ کاری صورت نگرفته است، گفت: ما برای دفاع از قوای سه‌گانه و رهبری اعلام می‌کنیم که تمام اقدامات جمهوری اسلامی برای رفع محرومیت، فقر، هشت سال دفاع مقدس و همه شهدایی که امروز نیروی انتظامی تقدیم انقلاب می‌کند، در راستای نهی از منکر است.

انصاری از تعریف امر به معروف و نهی از منکر در ماده یک طرح مجلس سخن گفت و گفت: قانون‌گذار و شارع، مصداق را معین نمی‌کنند و طرح در ماده 9 نیز مصادیقی ذکر کرده است که هیچ قانونی درباره آن وجود ندارد.

او با اشاره به مصادیقی که در طرح امر به معروف و نهی از منکر از جمله حفظ اموال عمومی، تکریم ارباب‌رجوع و پرهیز از تجمل‌گرایی ذکر شده است، گفت: اگر فردا شهروندی در اداره‌ای تابلویی روی دیوار دید و خواست بلند شود و در جلسه اعتراض کند که این مصداق تجمل‌گرایی است یا نسبت به عدم تکریم خود معترض شد مطابق کدام معیار عمل کرده است؟

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور با یادآوری اینکه همه فقها و امام راحل اولین شرط امر به معروف و نهی از منکر را عالم بودن آمر به معروف و ناهی از منکر می‌دانند، گفت: این به این معنی است که فرد پیش از امر به معروف و نهی از منکر باید معروف و منکر را بشناسد والا جایز نیست به این حیطه ورود کند و در طرح مجلس شرایط آمر به معروف و ناهی از منکر ذکر نشده است.

او با طرح این سوال که حد تجمل‌گرایی کجاست، ادامه داد: این گلدانی که اکنون وسط صحن مجلس است مصداق تجمل‌گرایی است یا نه؟

انصاری با اشاره به اینکه به تعداد مردم اختلاف سلیقه وجود دارد، گفت: حد تکریم ارباب رجوع چیست؟ اگر ارباب‌رجوعی بدون وقت قبلی بخواهد با رئیس‌ مجلس که از قبل به کس دیگری وعده داده است دیدار کند آیا این عدم تکریم ارباب‌ رجوع است؟

او موارد ذکر شده در طرح را مجمل خواند و با استناد به ماده 10 طرح که عنوان می‌دارد کمترین برخورد با آمر به معروف و ناهی از منکر جرم است، گفت: با اجرای این قانون از فردا دعوای وسیعی در اداره‌ها رخ ‌می‌دهد.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور فلسفه وجود نهادهایی مثل سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات را نهی از منکر و جلوگیری از قانون‌شکنی برشمرد و عنوان کرد: افراد با چه تشخیصی نهی از منکر می‌کنند؟ این طرح با این مواد موجب هرج و مرج خواهد شد.

 

تاریخ ارسال : دوشنبه 1393/08/5 20:11 | نویسنده : admin

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

تاریخ ارسال : چهارشنبه 1393/09/26 18:02
سلام.
ممنون میشوم سایت پـیـامـگـاه را لینک کنید
http://www.payamgah.net/
تاریخ ارسال : یکشنبه 1393/09/23 17:41
سلام بر اقای یوسفی
از انجا که شما را مردی منتقد و متفکر میدانم میخواستم بدانم چرا هزینه ی میلیلری صرف برق رساندن به روستای بردکوه بالایی میکنن در حالی که می توانند از نظریه ی طرح تجمیع روستایی و اوردن همان ساکنین بردکوه بالایی به بردکوه بالایی استفاده کنن و هزینه ی کمتری هم صرف شود ؟ ایا این حماقت نیست که اگر تمام دارایی ساکنین ان روستا را را جمع کنیم به اندازه ی دو تیر برق هم نمی شود این چنین هزینه ای صرف شود ؟؟؟
چرا وسایل و تجهیزات ورزشی پارک اندیشه مصیری به فروش میرسد و درامد ان صرف تجهیز پارک بردکوه می شود ؟؟ مگر مردم مصیری را کسی ادم حساب نمیکند ؟؟؟
من مدتی است در منطقه نیستم، خبر را همین الان از شما می شنوم. نمی دانم ، دنیا دست کیست؟ از نظر قانونی بردکوه بالایی غیر قابل سکونت تشخیص داده شده است( گزارش کارشناسان در دو دهه و اندی پیش) گفته اند که رانش زمین خطر جانی مردم را در پی دارد که به همین لحاظ زمین های محله بردکوه فعلی نیز مجانی در اختیار آنان قرار گرفت و از قبل آن وام و برخی تسهیلات دیگر هم بدان ها داده شد. این یک موضوع که در صورتی بخواهند آن جا را مسکونی کنند باید تکلیف پرونده قبلی مشخص شود که چرا آن موقع آن نظریه داده شد و پیگری بقیه
موضوع دوم اگر برای منطقه ای دیگر بخواهند برق کشی کنند و در مسیر بردکوه هم برق بدهند حرفی است جدا. اما آن چه برای ما الان مهم است، بردن برق به آن مناطق در اولویت نیست. هر چند من خودم در منطقه بعداز بردکوه هکتارها زمین دارم و این بر ق به نفع شخصی من است اما مهم برای ما الان شاید حتی نگهداری جنگل ها و منابع طبیعی آنجا باشد. اولویت بندی توسعه ای باید با روش های pRA و RRA انجام شود.نمی دانم مسئولین شهرستان در این زمینه تخصص دارند یا خیر. بنده رشته های توسعه روستایی را زیر و رو کردم، تنها از شهرستان های ممسنی و رستم اسم خودم را دیدم و از روستاهای همجوار نیز در کارشاسی ارشد جناب آقای ابراهیم یوسفی ( اگر اشتباه نکنم) در توسعه اجتماعی روستایی درس خوانده اند . در سطح دکتری تخصصی هم جامعه شناسان ما انشگت شمارند که برخی قدیمی و محض هستند. با این حال من نمی دانم از کدامین متخصص در امر اجتماعی استفاده کرده اند. جناب نماینده رستم و ممسنی هم به نامه های بنده جواب نمی دهند. من حرفی برای گفتن ندارم. زیرا نه اطلاعی دارم و نه این که کسی حرف بنده را گوش می کند. من فکر می کنم،آن چه امروزه برای ما و شهرستان های ممسنی و رستم و حتی ایران بایستی در اولویت باشد، امر تولید باشد. طرح های اسکان به نظر بنده جواب قابل قبولی نداده است. دولت برای راحتی خودش این کار را کرده است. من اسکان دشت بکاب فارس را که توسط جمعی از اساتید برجسته دانشگاه های تهران مطالعه شده بود ، چندین بار مطالعه کردم. فقط بر بار مصرف افزوده شده است.
در خصوص وسایل پارک مصیری هم بنده اطلاعی ندارم. اساساً با انتقاد بنده قرار شد فرماندار و شهردار چند کار انجام دهند که طرح آن را بنده ارسال کردم و نمایندگانی هم از طرف من در جلسه شرکت کردند: 1. سیم کشی دور قبرستان2. درختکاری در میحط قبرستان3. انبار برای قبرستان. جای سرپوشیده برای قبرستان جهت سخنرانی ها و غیره و....بعد از این قرار شد که مسایل دیگر پیگری و به بنده گزارش شود اما مسایلی پیش آمد و مردم مصیری و محله هایش پشت مرا خالی کردند.خانواده ام توسط برخی شب ها تهدید می شدند، ترسانده می شدند و بنابراین ، من ترجیح دادم ، ساکت باشم. و این چیزی بود که آقایان فرماندار ، شهر دار و شورای شهر از خدایشان بود. به نظر من این طرح ها البته باید آن ها را هم از نزدیک ببینم .، در اولویت توسعه ای نیستند.ببخشید نمی دانم توانستم حرفم را برنم یا نه. ببخشید.از این که مرا متفکر خوانده اید ممنونم اما به نظر خودم من آدم متفکری نیستم و الا الان این جا نبودم ......

admin

تاریخ ارسال : دوشنبه 1393/09/10 07:53
سلام آدم سایتی مثل شما رو می بینه از خودش ناامید میشه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.