تبلیغات
خفرک« شهر آسمان»

کار زن شوهرداری است نه والیبال دیدن!

کار زن شوهرداری است نه والیبال دیدن!

بهار نیوز: اصرار زنان برای دیدن مسابقات والیبال تیم ملی در ورزشگاه به حاشیه های جدید در بازی مقابل ایتالیا کشیده شد، حاشیه هایی که در شبکه های اجتماعی بازتاب های فراوانی داشته است؛ اما در این میان اکثریت اعضای فراکسیون زنان مجلس اعتقادی به حضور بانوان در ورزشگاه ندارند و حتی فراتر از آن، این بحث را بهره برداری سیاسی علیه نظام می خوانند.

در این خصوص تعدادی از نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی اظهار  نظر کرده اند که من ترجیح می دهم بنا به  اهمیت   سخنان این دو نفر که با شغل خودشان نیز تضاد دارد،به طور خلاصه بپردازم.

.................

سکینه عمرانی، نماینده خمینی شهر هم گفت: من بعید می‌دانم که تا این اندازه برخورد صورت گرفته باشد و عده ای را بازداشت کرده باشند. رسانه ها خیلی چیزها را می نویسند که دروغ است. محال است خانمی را به خاطر دیدن مسابقه والیبال بازداشت کنند. حتما کاری یا تخلفی انجام داده بودند که بازداشت شدند. اصلا هیچ لزومی ندارد که خانم ها به ورزشگاه بروند، اگر هم خیلی مشتاق دیدن مسابقه هستند در خانه و از تلویزیون مسابقات را ببینند. به خصوص اینکه در ورزش آقایان پوشش کامل ندارند و این حرام شرعی است. یعنی رفتن خانم ها به ورزشگاه نه صحیح است و نه واجب است. به هر حال ما یک سری حرمت ها و اعتقادات دینی داریم که باید حفظ شوند. نکته دیگر اینکه اصلا رفتن خانم ها به ورزشگاه به چه دردی از اجتماع می خورد و چه باری از دوش کشور بر می دارد؟

...............

فاطمه آلیا، نماینده تهران در این خصوص به پیام نو گفت: کار زن بچه دار شدن و تربیت فرزند و شوهرداری است نه دیدن مسابقه والیبال. یک عده ای می خواهند هر طور شده به زن نقش هایی بدهند که مخالف با وظایف شرعی است. زنی که دغدغه اصلی اش رفتن به ورزشگاه و شاغل شدن و این دست مسایل باشد که دیگر به وظایف اصلی خود نمی رسد. بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری هجوم فرهنگی غرب می خواهد زنان را «مرد واره» کند. این حرکت ها همه برنامه ریزی غرب است، بروید از همان هایی که می خواهند بروند والیبال ببینند بپرسید که چند نفرشان ازدواج کرده اند، از میان آنها که ازدواج کرده اند چند نفرشان بچه دار شده اند و اگر هم بچه دار هستند چطور بچه خود را تربیت می کنند. اینها را که بپرسید می‌دانید که این حرکت‌ها در راستای کدام فرهنگ است. ما در کشورمان مسابقات ورزشی زنان را داریم و اگر خانم‌ها خیلی مشتاق هستند، بروند و آن مسابقات را از نزدیک ببینند. دلیل ندارد جایی که چند هزار نفر مرد جمع می‌شوند، عده‌ای هم از زنان بروند. اینها زمینه‌ بی‌حرمتی و تجاوز در جامعه است.

.................

سکینه عمرانی، نماینده خمینی

1.تشخیص این که لزوم داشته باشد یا نه بر عهده متخصصین اجتماعی است نه شما و اگر هم شما یک متخصص مربوطه هستید، باید برای این حرف خود دلایل قانع کننده ای داشته باید.

2. اگر قرار است خانم ها در منزل بمانند و نگاه کنند ، شما هم در منزل بمانید و به امور مملکتی برسید.

3. آیا در شما پوشش شرعی را چه می دانید؟ آیا در مجلس نمایندگان پویش  شرعی دارند و مهم تر این که آیا در خیابان ها پوشش شرعی وجود دارد یا خیر؟ با این وجود با توجه به نظر شما زنان نباید اصلاً در جامعه حاضر شوند!!!

4. رفتن زنان به ورزشگاه به چه درد اجتماع می خورد و.... ، من برای یک نماینده مجلس بسیار متأسفم. اصلاً شما بگویید برای چه در خانه خانم ها به طور مستقیم این برنامه های تلویزیونی را ببینند؟!!! مگر آنان پوشش نامناسبشان در تلویزیون پیدا نیست؟! بنابر این شما حرفتان با چند سطر بالاتر متناقض است!!!

...............

فاطمه آلیا، نماینده تهران

1.   اگر قرار است زن در خانه شوهر داری کند وبچه داری، پس شما در مجلس چه کار می کنید؟!!! شما واقعاً دارید چه می گویید؟! من به شما چه جوابی بدهم که در شأن حرف شما باشد؟! ..... متاسفانه باید سکوت کنم..... چون من نمی دانم  به کدام حرف شما فکر کنم، به این که می خواهید با دادن طلای زنان توسعه را پیاده کنید!!! یا ..... پس بهتر که بیش از این وقت خود را صرف این موضوع نکنم.

2.   شما بنا به چه مستنداتی ذهن خوانی می کنید که زنانی که به ورزشگاه می روند از وظایف اصلی شان می مانند، مگر موقعی که به ورزشگاه های بازی های زنانه می روند، وقت نمی گذارند، چطور آنان باز نمی مانند؟ چطور شما که در این مناطق و کشورها در رفت و آمدید به خانواده خود می رسید؟!!

3.   شما باید تفاوت بین ازدواج کرده و نکرده را بدانید!!! آیا نمی دانید که جوانان بیکار بیشتر برای تخلیه انرژی و پر کردن اوقات فراغت به این محافل می روند؟! در خصوص تربیت بچه ها شما که یا در حوزه انتخابیه ، یا در کمیسیون ها، در مجالس و در خارج از کشور هستید، بچه تان را چطور تربیت می کنید؟! من واقعاً مات مانده ام!!!

4.   دلیل ندارد جایی که چند هزار نفر مرد جمع می‌شوند، عده‌ای هم از زنان بروند... سوال از شما این است ،شما به چه دلیل در میان افراد خارجی در کشورهای خارج که نه مسلمان هستند و نه پایبندند( بزعم شما ها) و نیز پوششان اسلامی نیست ، حاضر می شوید؟ چه معنی دارد در میان هزاران جوان و پیر و زن و مرد از هر قشری حاضر می شوید و صدایتان را از بلند گوه به گوش نامحرم می رسانید( گر مست گیرند در شهر هرآن که هست گیرند).

من دوست دارم که آقایان و خانم ها در مجلس واقعاً  مطالعه کنند، فکر کنند، بین مردم بروند، از دید مردم و چشم مردم و ذهن مردم به موارد بنگرند!!!

از مردم هم خواهش دارم ، التماس می کنم که برای ساختن کشورشان ( هرچند که فیلتر وجود دارد) ، به انسان هایی رای بدهند که حداقل بتوانند حرف بزنند! بتوانند مسایل را بفهمند ، درد ها را بفهمند.

نماینده ای که آن قدر از جامعه بیگانه است که مشکلات جنس خودش را نمی داند چگونه می تواند برای  مردم از صنوف مختلف در مناطق مختلف، زمان های گوناگون و ... قانون بنویسد؟ ما نمی توانیم به آدم هایی این چنینی اعتماد کنیم!

این سخنان از هر کس باشد، چه اصول گرا، چه اصلاح طلب، روحانی، مهندس، دکتر، مستقل ، فرزند فلان بزرگوار و.... پذیرفته نیست! این انسان ها اگر مردانگی به خرج بدهند باید از این صحنه خارج

تاریخ ارسال : یکشنبه 1393/04/1 23:34 | نویسنده : admin

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

تاریخ ارسال : پنجشنبه 1393/04/5 14:14
عرض سلام و درود خدمت استاد عزیز
استاد عزیز ممنون از راهنمایی تون بنده صحبت هاتون رو بی کمو کاست 100درصد قبول دارم .
البته منظور این حقیر توده و جوانان قشر متوسط این مملکت نیست که ورزش را بخاطر خوده ورزش و سلامتی جسم می خواهند . مضمون سخن بنده با ان دست از پایتخت نشین ها و غیر پایتخت نشین ها می باشد که با قرار دادهای میلباردی و میلیونی فوتبال بازی میکنند . یک کارگر ساده صب تا شب سگ دو میزنه خاطر یه لقمه نون اون وقت اینها با جفتک زدن زیر یک گردالی درامد های نجومی دارد .
اگر به این لینک نگاهی کنید

http://www.doostiha.ir/1392/02/18/%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86.html


اینها ماشین هایی سوار میشن که حتی در خواب هم نمیبینیم . سرو شکلشان هم که مثله یک ایرانی اصیل نیست واقعا بیشتر به بچه قرتی شباهت دارن تا یک ایرانی با فرهنگ .
بخاطر پول مثله تازه عروس ناز میکنن
نمونش تیر خبری هست که میگه :

کیروش به خاطر پول در مراسم رونمایی لباس تیم ملی حاضر نشد

http://www.19dey.com/index.php?newsid=51007


بنده واقعا وقتی تیتر اخبار زیر را میخونم ناراحت که چه عرض کنم عصبانی میشوم

جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران با تیم اوساسونا مبلغی بین ۵ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان تا ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قرارداد بسته است

قرارداد فعلی شجاعی با اوساسونا مبلغی بین ۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان تا ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.


محمدرضا خلعتبری یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان

هادی عقیلی با یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان

...........................

این پول پرست ها واقعا چه نفعی بحال این مملکت دارن به جز اینکه دنبال گردالی میدوند و جفتگ می اندازند .

ماشالله زبونم لال هر چند مدت یک بار هم خبر فساد اخلاقیشون در میاد که فلان اتفاق براشون افتاده و توی فلان قهوه خونه مشغول دود و دم هستند . اخه یک ورزشکار که باید الگوی سلامتی و ترک اعتیاد باشه باید بره دود مصرف کنه ؟؟؟؟ این چیزی هست که از خبر بیست و سی پخش شد .

ببخشید استاد عزیز اگر در حین سخن گفتنم جسارتی شد
یا حق
این درست است اما متأسفانه یک درد عالم گیر شده است. تنها ورزشکاران نیستند. آقایان مدعی عرفان ما هم سر از دزدی های میلیاردی در آورده اند. این ها احتیاج به بررسی دارد که انسان بنشیند و فکر کند. اما در نوشتن گاهی انسان چون چیزی را خودش می داند، به نحو مختصر می نویسد که برای خواننده ایجاد شبهه می کند. درد ما تنها در ورزش نیست.
در مدیریت های متعدد: در مدیریت سوخت، مدیریت ورزش، مدیریت اقتصاد و با نک ها، گمرک، ادارات و سازمان ها، .... یعنی این درد دارد این پیکر را می گیرد. باید جلویش را گرفت با حرف درست نمی شود منظورم از حرف « فقط موعظه کردن» باید برای طرف مقابل فرهنگ سازی کرد.
می گویند، یک نفر دزد بزی دزدیده بود داشت آن را می برد. آدم موجهی او را دید و نصیحتش کرد..... و آخر گفت روز قیامت اینطورت می کنند آن طورت می کنند. دزد گفت ، آن جا که می داند که من دزدیده ام. گفت خدا به وسیله همین بز تو را لو می دهد. جلوی صاحبش زبان باز می کند و می گوید که تو او را دزدیده ای! دزد جواب داد: اگر این طور شد ، همان موقع شاخش را می گیرم و تحویل صاحبش می دهم.
مسئله ما امروزه مثل آن دزد شده است. او اصلاً نمی داند قیامت چیست؟ باید اول برایش اثبات کرد، در او فرهنگ سازی کرد و...
یک زمانی یک طلبه به مصیری می آمد ما می رفتیم به دهانش نگاه می کردیم ببینیم او چه می گیود، حرکاتش را زیر نظر داشتیم تا مثل او شویم! آیا الان جوانان ما بیشترشان این طورند؟! من نمی گ.ویم همه اما بخشی از این جوانان به دلایل پروپاگاندای بیرونی و کوتاهی های درونی ..... بی اعتماد شده اند. بی اعتمادی از عامل دین را به پای دین نوشته اند. طرح اسوه را ما بر این مبنا گذاشتیم. که عده ای عملاً به بچه ها اخلاق و رفتار یاد داده و تربیت، تربیت عملی باشد که ..... می بینید چه شد. خوب بگذریم و من هم که انتقاد می کنم می بینی مدیران شهرمان علیه من تبلیغ می کنند فلانی از خط انقلاب خارج شده است. در دفتر امام جمعه شما که یک مکان مقدسی است یک نفر به من توهین کرده که اگر بخواهم پیگیری کنم حکمش تازیانه است. باید سوخت و ساخت اما با دید باز به جلو رفت. خدا به آدم عقل داده است، به طوری که حتی خدا را هم با آن عقل بشناسد. انسان اشرف مخلوقات است.
من دیشب منزل برادرم به ایشان گفتم ورزش امروزه بخصوص فوتبال بر مدار میلیاردی می چرخد. این آدم دیگر برایش شجاعت و غیرت و ورزش ارزشی ندارد. ببرد با نبرد پولش را می گیرد! معلوم است. بعد من پیگیری کردم تا در آن روز بازی قبلی رطوبت حدوداً 50 درصد با بیشتر بوده است. در تهران حداکثر 10 درصد است. آیا نباید پیش بینی می کردند، و بچه ها را چند بازی در چنین فضایی می بردند تا دقسقه 91 دراوج هستگی کم بیاورند و در بدترین موقع گل بخورند! عومال متعددی دست به دست هم داده و جامعه را دارد به تباهی می برد که بدترین آن عدم انسجام نیروهای خودی است.

admin

تاریخ ارسال : چهارشنبه 1393/04/4 13:15
عرض سلام
چرا در کشور ما برای ورزش حرفه ای که اساسا اشتباه است این همه خودشون رو تحویل میگیرن . چارتا بچه که با پول و پارتی ((به ندرت به حق هستند )) میرن میزنن زیر یک عدد گردالی به نام توپ این همه هزینه خرج میشه و انرژی صرف میشه اما دانشمندان هسته ای ما رو میکشن ؟؟؟؟ چرا کسی که در راه علم تلاش میکنه این همه گم نام هست ؟؟؟ چرا برای یک فعالیت علمی فرهنگی باید منت هر سگو سوتک رو بکشیم اخرش هم همه چی به هم بریزه اما چارتا بچه پول دار قرتی این همه رسانه ها رو بخودشون مشغول کنن ؟؟؟ننگ بر این سیره و روشی که ما داریم
جناب حامدخان چون می شناسمت این چند کلمه را برایت می نویسم . اگر نمی شناختم از کنار آن رد می شدم.اینکه در ورزش باید تربیت بدنی لحاظ گردد که شامل روح و جسم همراه باشد یک حرف است و این که هر سنی یک فاکتور برای تفریح نیازد دارد، سخن دیگری است. جوان احتیاج به بیرون ریختن انرژی دارد. گاه در یک بازی فوتبال یک آخوند می تواند یک عمل، ایما، اشاره و یا سخنی بگوید که تأثیرش هزاران بار از تقسیر قرآن بر آن جوان بیشتر است. من به عنوان مسئول گروه های بررسی رده های مقاومت سال ها تمام استان های ایران را رفته ام. از همه آن ها همسند گرفته و نتیجه آن را نیز معمولاً منتشر کرده اند. من فایل صوت آن ها را دارم. همه رده های مقاومت معتقد به کارایی بالای بازی های ورزشی بخصوص فوتبال داشته اند. همین طرح صالحین شما را من سه ماه نشستم و دستورالعمل اجرایی اش را نوشتم.بعداً بعد از بازنشستگی هم مرا خواستند و یک بار دیگر آن را بازنگری کردم اما وقتی در جاهایی می روم می بینم کلاً این گروه تربیتی به یک گروه سیاسی تغییر راهبرد داده است. ما به عنوان پایه گذاران این طرح که از اسوه شروع شد و مرحله تثبیت رده ها را به طرح صالحین وصل کردیم دنبال یک برنامه تربیتی استاد شاگردی بودیم البته برای آینده آن برنامه داشتیم که همه چیز به هم ریخت.از طرفی بهترین فعالیت فرهنگی همین ورزش است. من نزدیک به بیست سال متولی و مدیر امور فرهنگی در این کشور بودم. به نتیجه رسیده ام که در حال حاضر این سبک کار فرهنگی نه تنها موفق نیست بلکه نتیجه عکس هم خواهد داد. پس به سخنرانی و امثال آن و خسته کردن جوانان و پخش پوسترها در حالی که عملاً مدیران ما ضد آن عمل می کنند نبایددل خوش کرد. مردم کسی را دوست دارند که برایشان کار کند. حرفش با عملش یکی باشد. موفق باشید.

admin

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.