تبلیغات
خفرک« شهر آسمان»

خطر تکرار جنگی دیگر با عراق

خطر تکرار جنگی دیگر با عراق

درست در زمانی که نگاه ها متوجه بازی های جام جهانی فوتبال در برزیل می باشد، داعش وارد کشور مسلمان و شیعه نشین همسایه ما یعنی کشور عراق گردیده است. آنان از هیچ جنایتی ابایی ندارند،برخی مناطق را تسخیر و بسیاری را کشته اند.

   تعدادی از روحانیون عراق اعلام کردند که عناصر گروه تروریستی داعش شیخ محمد المنصوری امام جماعت و خطیب مسجد جامع بزرگ موصل را به قتل رسانده و جسد وی را مثله کردند.

بر اساس گزارشات پایگاه های اینترنتی عراقی، «سلام منصور الهیتی الجمعه» امام جماعت مسجد جامع الصدیق اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی «داعش» پنج شنبه به منزل شیخ منصوری یورش برده و از وی خواستند که با آنها بیعت کند و مسجد را برای آموزش عناصر این گروه تخلیه کند و وقتی با مخالفت وی مواجه شدند، وی را به قتل رسانده و جسدش را تکه‌تکه کردند.

هیتی همچنین افزود: عناصر تروریستی داعش همه روحانیون معتدل را که با آنها بیعت نکرده اند و یا با وجود آنها در عراق مخالفت کردند، تهدید به ترور و پاکسازی کرده اند.

وی در ادامه گفت بیش از 34 امام جماعت از ترس ترور و پاکسازی توسط داعش به اربیل مهاجرت کرده اند.

در روزهای گذشته تکفیری ها در سایت های خود ادعا کرده اند که برخی از ارتشیان با آنها همکاری کرده و ادعا کرده اند صدها سرباز شیعه میان اسرای خود دارند.

به نقل از رسانه‌های عراقی، نیروهای ارتش عراق توانستند کنترل کامل غرب موصل را به دست گیرند.

بر اساس گزارش های رسیده ، شهر تلعفر نیز تحت کنترل نیروهای ارتش درآمده است.

صبح دیروز( شنبه)  نیز منطقه الاسحاقی در استان صلاح‌الدین از لوث تروریست‌های داعش به طور کامل پاکسازی شد.

نیروهای امنیتی در منطقه الاسحاقی با همکاری نیروهای بسیج مردمی توانستند این منطقه را آزاد کنند. از سوی دیگر در حمله هوایی ارتش عراق به جنوب موصل چندین تن از عناصر گروهک داعش کشته و زخمی شدند.

گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش در روزهای گذشته با حمله به استان نینوا، کنترل بخش‌هایی از شهر موصل در این استان را در دست گرفت و سپس به‌سمت استان صلاح‌الدین در عراق سرازیر شد اما گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که دولت عراق عملیات پاکسازی راه‌های موصل و صلاح‌الدین را آغاز کرده است.

بحران امنیتی در عراق امروز، شنبه وارد پنجمین روز خود شد. مرجعیت دینی روز گذشته خواست همه افرادی که توانایی دارند سلاح به دست بگیرند و به ارتش ملحق شوند.

 رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان در سخنانی که می‌توان آن را نخستین موضع عربستان در قبال تحولات عراق تلقی کرد، مدعی شد که نوری مالکی مسئول رخدادها در عراق است.

به گزارش سایت الوطن العربی، "ترکی الفیصل"، رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان در نشست شورای روابط خارجه اتحادیه اروپا در رم اظهار کرد: دولت نوری مالکی، نخست وزیر عراق مسئولیت کنترل تندروها بر بخش‌های گسترده‌ای در شمال عراق را برعهده دارد.

وی تصریح کرد که بغداد در متوقف ساختن فعالیت‌های تندروها و بعثی‌ها از دوره صدام شکست خورده است.

وی عنوان داشت: اوضاع در الأنبار از مدت‌ها دچار تنش شده بود و دولت عراق نه تنها از آرام کردن این تنش‌ها شانه خالی کرد، بلکه در برخی موارد به تشدید تنش‌ها پرداخت.
رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان اظهار کرد: به نظر نمی‌رسد که دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به تنهایی توانایی دستیابی به این پیشروی‌های صورت گرفته را داشته باشد؛ چرا که گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از این است که تعداد نیروهای آن فقط حدود 1500 تا 3000 تن است.

وی افزود: نتیجه‌ای که من به آن دست یافتم این است که نه تنها قبایل بلکه بعثی‌ها و دیگر گروه‌هایی که از زمان آغاز اشغال عراق توسط آمریکا در سال 2003 فعالیت می‌کردند، در این امر دست دارند.

ترکی الفیصل اظهار کرد: اوضاع در عراق به سرعت تغییر می‌کند و این امر مانع از آن می‌شود که بتوان آنچه که ظرف روزها یا هفته‌های آتی رخ می‌دهد، پیش بینی کرد.

وی گفت: شاید این اوضاع به نتایج غیرقابل پیش بینی بینجامد، چرا که آمریکا نیز سه سال بعد از پایان اشغال عراق در سال 2011، در حال حاضر قصد مشارکت در درگیری‌های عراق را دارد.

 از سوی  دیگر ،  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از مهر  سردار حسین ذوالفقاری در حاشیه دیدار با رئیس ساختار ضدتروریسم منطقه سازمان همکاری شانگهای در خصوص اقدامات امنیتی در مرزهای غربی کشور با توجه به تحرکات اخیر گروهگ تروریستی داعش در کشور عراق، گفت: در این خصوص اقدامات امنیتی لازم از جمله شورای تامین استان ها تشکیل شده چرا که ممکن است اقدامات اخیر این گروه پیامدهای مختلفی به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه، تمامی پیامدهای مختلف را بررسی کردیم تا از قبل آماده باشیم، تصریح کرد: ممکن است برخی از شهروندان عراقی به دلیل شرایط نامساعد مهاجرت کرده و به سمت مرزهای کشور ما پناهنده شوند که در این خصوص پیشنهاداتی به مسئولان دادیم.

فرمانده مرزبانی ناجا یادآور شد: همچنین ممکن است با تردد افراد غیرمجاز و مرتبط با این گروه مواجه شویم که به همین منظور اقدامات امنیتی و کنترل مرزها را تشدید کردیم و با رصد وضعیت، در آمادگی نسبی قرار داریم تا براساس شرایط پیش آمده اقدامات خود را برآن اساس سازماندهی کنیم.

این حوادث بدون مقدمه و اطلاع سران عرب و برخی کشورهای غربی  زمینه چینی نشده و همراهی نمی شود.

 مدت هاست که مسئولین ما به دلایل ( البته موجه) مبارزه با گروه های غیر  مسلمان را بر گروه های مسلمان ترجیح داده اند  و لذا همیشه بر آن بوده اند که از تفرقه بین تشیع و تسنن خود داری کرده و نیز جلوگیری نمایند. اما ازآن طرف برخی کشورها از جمله سلفی های به ظاهر مسلمان عربستان با کمک برخی از روحانیون داخلی اهل سنت و گاه از طریق گروه های افراطی برخی فرق اهل سنت برای کشور ایران مشلکلاتی را ایجاد کرده اند. نباید از نظر دور داشت که در این صورت این گروه عملشان از کفار غیر مسلمان و حتی حربی بدتر است.

در حال حاضر نیز در کشور عراق در همسایگی ما ، کشوری که 8 سال مستقیم با ما در جنگ بود حوادثی در حال رخداد است که با پیوستن برخی گروه ها و بازماندگان صدام( البته باید در این رابطه احتیاط کرد) عرصه را تنگ تر می کنند.

گرچه ایران به عنوان یک کشور مستقل  باید مواظب مرزهای خود باشد تا خاطراتی تلخ هماند شهریور 1359 در مرزهایش رخ ندهد اما نباید غافل از این عمر شد که موفقیت داعش در عراق به مراتب  خطرناکتر از رژیم صدام خواهد بود. سربازان صدام حداقل از جان خود می ترسیدند و در اولین حرکت رزمندگان اغلب به اسارت رزمندگان ایرانی در می آمدند اما به نظر می رسد و( سوابق این گروه ها) حکایت از آن دارد که این ها ضمن تخریب اماکن متبرکه شیعه در عراق و قلع و قمع شیعیان عراق مردمی نافهم و کج فهم در دینند که با  وعده های بهشتی دست به هر عملیات رزمی می زنند. بنابراین این گروه در صورت به دست گرفتن عراق که صد البته با نابودی بخش زیادی از شیعیان عراق  خواهد انجامید، در آن صورت بهترین گزینه برای غربی جهت جایگزینی صدام و ادعاهای دیگر از ایران خواهند بود و در آن صورت با قرآن بر سر نیزه کردن بسیاری از همین نیروهای داخلی کشور خودمان را نیز از از نظر فکری با خود همراه می نمایند. با برپایی یک جنگ ( به ظاهر) دینی و عقیدتی زخم بزرگی بر پیکره اسلام و بخصوص شیعه و ایران خواهند زد.

بنابراین مسئولین کشور ما باید بدانند که هیچ گاه امپریالیسم در طول حیاتش نخواسته که کشورهای به اصطلاح جهان سوم به توسعه دست یابند و وضعیت کنونی ما نیز در صورت رخداد جنگ و آشوب ها و استرس ناشی از چنین پدیده های داخلی و خارجی  ما را از توسعه هر چه بیشتر دورتر می نماید.

 از این رو ، شایسته است که ترتیبی اتخاذ که این گروه ها قبل از آن که بخواهند به خواسته های خود برسند در نطفه خفه شوند. این درس بزرگی به سران سلفی ها و وهابیون در طول تاریخ خواهد بود. ما به عنوان شیعه می توانیم از هم کیشان خود در تمام دنیا حفاظت کنیم. چطور می توانیم از گروهی حفاظت کنیم که با خوردن نمک ما نمکدان ار می شکنند و ما را رافضی می خوانند، بر مبنای همان سند از دین ، ما باید از شیعیان و برادران دینی خود و البته برای جلوگیری از حوادث آینده باید هر چه زودتر دست به کار شویم.

دیگر حرف از اتحاد مسلمانان( عرب ها در خاورمیانه) گذشته است. این ها را باید بر سرجایشان نشاند. ما این کار را بکنیم یا نکنیم ، ایران هراسی در بین آن ها نهادینه گردیده است. از طرفی ما که با آن ها جنگی نداریم. هرکدام بخواهند ازداعش دفاع کنند باید به  شناخته شوند. این حا بحث تبلیغ شیعه و صدور انقلاب در میان نیست ، در این جا بحث دفاع از انقلاب و کشور و دین و مذهب ما در میان است. بحث به خطر افتادن توسعه و به عقب رفتن اقتصاد ما در میان است.

 

 

تاریخ ارسال : یکشنبه 1393/03/25 12:14 | نویسنده : admin

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

تاریخ ارسال : پنجشنبه 1393/05/16 23:52
با سلام و ادب و احترام
از شما دوست عزیز خواهشمندیم جهت ترویج فعالیت های صالحین شهرستان های ممسنی و رستم ادرس سایت ما را با نام " صالحین ممسنی و رستم " و ادرس " http://mamasani.salehin.ir " در سایت خود لینک فرمائید.با تشکر
در پناه حق.

تاریخ ارسال : پنجشنبه 1393/05/16 23:51
با سلام و ادب و احترام
از شما دوست عزیز خواهشمندیم جهت ترویج فعالیت های صالحین شهرستان های ممسنی و رستم ادرس سایت ما را با نام " صالحین ممسنی و رستم " و ادرس " http://mamasani.salehin.ir " در سایت خود لینک فرمائید.با تشکر
در پناه حق.

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.