تبلیغات
خفرک« شهر آسمان»

سوال از نماینده محترم در باره عملکردشان


جناب آقای دکتر نوذر شفیعی نماینده محترم شهرستان ها ی رستم و ممسنی

سلام و عرض ادب و احترام                                                                                                                 

سه سال از چهار سال دوره نمایندگی حضرت عالی رو به پایان است و شما  در حدود 9 بند عملکرد کلی ارایه داده اید.  از این بابت جای خوشحالی است اما به نظر می رسد که ، این عملکرد ارایه شده برخی موارد،  در حد تصویب می باشند، برخی قول در آینده اند، برخی کارهایی از گذشته اند و برخی در شهرستان منجر به توسعه نخواهند شد.

جناب آقای دکتر شفیعی آن قدر این مباحث را کلی و فعلاً غیر عملی می دانم که بدان ها نمی پردازم.( شایان ذکر است که آن را رد نمی کنم شاید شما کلی گفته اید و اگر می شکافتید کار بر ما آسان تر می شد) هرچند مطمئن نیستم همانند دیگر نامه ها و انتقادات بدان ها جواب بدهید اما از این بایت که از خود رفع تکلیف کرده باشم و در اذهان عمومی منطقه نیز مورد مواخذه قرارنگیرم ، سوالاتی را که برای من و بسیاری از تحصیل کردگان ممسنی و رستم در ابهام هستندبه محضر  شما ارایه می نمایم،  امید آن دارم که جواب شایسته ای در خور نماینده ای تحصیل کرده بدان ها بدهید.

1. به عنوان نماینده مردم ممسنی و رستم ( ایل ممسنی و بخش هایی از ایل قشقایی) ، بفرمایید چند درصد افراد در سن کار ما بی کار هستند و شما در این سه سال چه اقدامی برای بکارگیری این جوانان بخصوص تحصیل کردگان انجام داده اید؟

2.     در خصوص تولیدات متعدد در شهرستان چه اقدام  یا اقداماتی  صورت گرفته است؟

3.   چه کارخانه یا کارگاهی در این منطقه تاسیس و یا حتی مجوز آن گرفته شده است تا بتواند از بار بیکاری و تکفل و سرباری بکاهد؟

4.   در خصوص مهار آب های سطحی و تحت الارضی که کم نیستند،  چه قدم هایی در شهرستان برداشته شده است؟در حالی که بی آبی به دلیل نازل بودن نزولات آسمانی بیداد می کند.

5.   در خصوص تبدیل کاربری زمین های کشاورزی به دلیل کم آبی چه اقداماتی شده است؟منظور تبدیل کاربری به سایر محصولات کم آب است.

6.   در باره کلنگ زنی های قبلی مثل بیمارستان مصیری( رستم) چه اقدامی صورت گرفته است؟

7.   این جاده هایی که در آینده در دست اقدام هستند ، کجاها هستند لطفاً معرفی نمایید( محورهای مواصلاتی راه ها را)؟

8.   بین شبکه دیجیتال در منطقه و جذب یارانه های سبز ودر اختیار قرار دادن نهاده های متعدد کشاورزی  کدامیک از اولویت در شهرستان برخوردار هستند و دلیل خود را برای اولویت دادن به این برنامه اخیر بیان فرمایید؟

9.   در خصوص حد و مرز شهرستان رستم با استان کهگیلوبه و بویراحمد چه اقدامی صورت داده اید( نقشه تصویب شده توسط وزارت کشور عملاً در زمین اجرا نمی شود و در حالی که مرز شهرستان رستم را « باگوشی» چند کیلومتر مانده به پل « آب اسپید» تعیین نموده اما عملاً پلیس راه آن استان تا پل یاد شده را تحت پوشش قرار داده و گاه از مرز هم تجاز کرده و تا ابتدای تونل های حسینک مشاهده گردیده اند.

10. در باره جاده کمر بندی مصیری و این همه کشتار بی رحمانه ای که دو دهه است از مردم می گیرد، چه اقدامی صورت گرفته است؟

11. جاده کمربندی پل فهلیان با مصیری چرا با مصیری فاصله دارد حال آنکه مصیری مرکز شهرستان است( هرچند این جاده فعلاً مسکوت مانده است) آیا اقدامی برای نزدیکی آن به شهر انجام داده شده است؟لطفاً بیان فرمایید . مزید تشکر است.

12. یکی از مشکل اساسی شهر مصیری و شهرستان رستم نداشتن « پایانه مسافربری » است و بارها این موضوع در سایت ها و نشریات محلی منعکس شده است، در این خصوص چه اقدامی صورت گرفته است؟

13. در خصوص غارت آثار باستانی منطقه بخصوص در منطقه بین منگودرز و زیر دو چه تمهیداتی انجام شده است؟

14. چرا پر وژه شهر باستانی لیدوما و تل نورآباد مسکوت مانده است ، اگر اقدامی در دست اجرا است، لطفاً بیان فرمایید؟

15. درختان منطقه بخصوص درختان بلوط در منطقه « مانند زاگرس» ایستاده می میرند، در این خصوص آیا اقدامی و حرکتی انجام شده است؟

16. چرا برخی از ادارات شهرستان رستم با فاصله و در مناطقی دیگر ( غیر از شهر مصیری ) احداث می گردد، لطفاً دلیل و مستندات آن را بیان فرمایید.

17. در مورد جانبازان و ایثارگران منطقه چه اقدام جد ی ای در عملیاتی شدن مصوبات بر جای مانده انجام شده و در چه مرحله ای است؟

18. در باره جاده مصیری، دلی قاید شفیع، جوزار و اردکان که مبالغ هنگفتی در دوران رژیم گذشته صرف آن شد و آقای صمد شجاعیان آن را به همان حالت رها کرد ودر دوره آقای مرادی نقشه هایی کشیده شد( رنگ هایی ریخته شد) آیا اقدامی صورت گرفته است؟!

19. در باره ارتقاء سطح آموزش به ویژه آموزش عالی در شهرستان های رستم و ممسنی چه  اقدام و یا اقداماتی در زمان نمایندگی شما صورت گرفته است؟

20. در مورد سنگ شکن های موجود در رودخانه فهلیان که بارها تذکر داده شده است ، که این امر موجب فرو رفتن آب رودخانه و بیرون آمدن خارج از منطقه می انجامد آیا کاری صورت گرفته است؟

از خداوند متعال برای شما آرزوی سلامتی و تندرستی داشته و انتظار دارم حتی اگر مصلحت در انتشار جواب ندارید آن را به آدرس این جانب ارسال نمایید. با تشکر فراوان

مخلص شما/ جلال یوسفی 28 اردیبشهت/93

پست الکترونیکی

j.yousefi@srbiau.ac.ir

همراه: 09125236236

تاریخ ارسال : دوشنبه 1393/02/29 16:53 | نویسنده : admin

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

تاریخ ارسال : چهارشنبه 1393/03/7 16:14
عرض سلام و تشکر خدمت اقای یوسفی
یکی دو روز قبل از انتخابات نماینده گان مجلس روی تریلی به قول خودمان 18 چرخ که در زمین های موسوم به شهرک باغ برای سخن رانی کاندیدای مجلس اماده کرده بودند سخنان دکتر شفیعی را گوش میدادم . چندین قول به مردم دادند البته هیچ یک از انها مربوط به شهرستان رستم نمیشد و فقط و فقط شهرستان ممسنی را شامل میشد . ( با تاکید بر اینکه ممسنی مردم دوست و برادر هستند ) . فقط یک وعده ایشان را یادم هست که مربوط به رستم میشد و ان هم استفاده از مردم بومی این شهرستان در ادارات و نهاد های این شهرستان .
بعد از مدتی به هر حال می شنیدیم به علت تحریم ها و کمبود بودجه و...... این قولها به عقب افتاده . البته نمیدانم جایگزین کردن نیروی بومی که تنها قول ایشان هست که در ذهن من مانده چه نوع بودجه ی هنگفتی نیاز داشته که کمابیش عقب افتاده .
البته بنده نظر دارم که اغلب تحولاتی که در شهر ها اتفاق میافتد یک روند طبیعی دارد که با وجود تحریم ها در همه شهر ها یک سیر حتی کند رو به جلو وجود دارد در عجبم که چرا همین سیر بسیار کند در شهرستان رستم وجود ندارد ؟؟؟
تقریبا در ذهن همه ثبت شده که هر سال جدید این شهرستان خراب تر از سال قبل می باشد

من یک دهه است که داد می زنم ای فرهیختگان بیایید تا این شهر را و این شهرستان را با مشارکت مردم بسازیم اما متاسفانه گزارش کذب و تهمت و افترایش برای من مانده است. مردم در همه انتخابات اعم از مجلس و شورا به خویشاوند محوری توجه می کنند و نتیجه اش این اسن که می بینید. من قول می دهم اگر تحصیل کردگان با من همراه شوند من به عنوان یک جامعه شناس با مرم صحبت کرده و با کار فرهنگی آن ها را به مشارکت در ساختن منطقه تشویق و آنان را به میدان می آورم. در چنین موقعی ما تحصیل کردگان و مردم اگر به کمک مدیری برویم و او استقبال نکند اولین کار ما باید این باشد که او را به یک روان پزشک معرفی کنیم. زیرا در بیمار بودنش شک نکنید.
در خصوص آقای شفیعی ، باید عرض کنم نامبرده یک جو امنیتی بر منطقه حاکم کرده ( البته شاید خودشان نخواهند و دیگران حاکم کرده باشند) زیرا نه تنها خودش به سوالات و انتقادات مردم جوابی نمی دهد بلکه از ترس او سایت های منطقه نیز انتقادهای مرا نیز منتشر نمی کنند. می ماند روزهای انتخابات و این همه سوال و من و مسجد مصیری که در آن زمان باید ایشان به همه این بی حرمتی ها و بی تفاوتی ها جواب بدهد. اگر هم کاندید نشد که .... هیچ.
درد ما بودجه نیست، درد ما این است که نمی دانیم درد مردم چیست؟ ما می خواهیم بفهمیم که مردم چه دردی دارند اما از آنان نمی پرسیم. خودمان تشخیص می دهیم. مل پزشکی که بیمارش می گوید سرم درد می کند اما او می گوید نه این اشتباه می کند . دستش درد می کند یا جای دیگرش و برای آن جایی که خودش خیال می کند دارو می نویسد. این دارو یا مصرف نمی شود یا هم اگر بشود بی فایده است و شق سومی هم وجود دارد که امکان دارد این دارو برای درد اصلی اش خوب که نیست بماند، بلکه آن را بدتر هم می کند!
یک همایش چلش هی توسعه گذاشته اند در شهرستان از دکترای توسعه ( بچه شهرستان) دعوت نکرده اند! بعد یک امام جمعه یا فرماندار یا حقوق دان می خواهد در باره توسعه حرف بزند. نتیجه اش همین الان معلوم است. من دوباره می گویم تا زنده ام همی می گویم بعد ازمرگم هم شما بگویید تا مصیری از خودش مدیر مستقل نداشته باشد ، مصیری ، مصیری نمی شود.این حرف های مرا به جوانان بگویید.درود بر شما جوانان آینده سازان این کشور

admin

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.