تبلیغات
خفرک« شهر آسمان»

آمریکا تا کی شیطان بزرگ است؟!

  آمریکا  تا کی شیطان بزرگ است؟!

یکی از همکاران قدیمی بنده که به دلیل کارایی بالا هنوز در محل خدمت تشریف دارند، در یک مجلسی در یکی از استان های کشور یکی دو روز پیش، در سخنانی ضمن اشاره به سخنان امام(ره) در باره اینکه آمریکا شیطان بزرگ است ، شعار مرگ بر آمریکا را به منزله « اعوذباالله من الشّیطان الرّجیم» خوانده است و در این خصوص سخنانی برای مجلس ارایه کرده است.منبع سخنان

به شرح سخنان این برادر بزرگوار نمی پردازم، اما همین قدر می خواهم اشاره ای داشته باشم که شیطان در یک موجود خاص خلاصه نمی شود!

اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، شکی در آن نیست و در زمان امام آمریکا در بین کشورهای جهان به عنوان یک امپریا لیسم جهانخوار شیطان بزرگ بوده  است و تا زمانی که قدرت یکه تازی در دست اوست ، و دردنیا شیطنت می کند ، از نظر امپریالیسم بودن ، یک کشوری است که حاکمان آن نسبت به سایر کشورها به دلیل سیطره بر جهان بشری شیطانی بزرگتر از شیاطین کوچکند!

مسئله دوم این است که اگر روزی کشوری، گروهی ، یا قطبی در جهان پیدا شوند ( مثلاً صهیونیسم جهانی بر آمریکا هم نفوذ پیدا کند) که بشریت را به سمت پرتگاه ببرند و برای آمریکا و سایر کشورهای ابر قدرت هم خط و نشان بکشند، آیا در آن زمان آن قطب جدید ، شیطان بزرگ نخواهد بود. من شک ندارم اگر امام زنده بودند،  در چنین زمانی، شیطان بزرگ راآن قطب  جدید، می نامیدند! بنابراین باید با توجه به زمان و مکان و تغییراتی که به طور سریع اتفاق می افتند، اظهار نظر نماییم ، این را بدین لحاظ عرض می کنم که تا ابدالدهر به یک شیطان توجه نکنیم ، روزی انگلیس شیطان بزرگ بود، زمانی آمریکا و ای بسا با زوال آن شیطانی بزرگ دیگری پیدا شود.امام با توجه به زمان خویش آن سخن را فرمودند که البته هنوز نیز پا برجاست.

سخن دیگر این است که ، ما نباید با زوم کردن بر بزرگ بودن شیطانی چون حکومت آمریکا، شیطان درون نفس خویش را از یاد ببریم. زیرا بزرگترین شیطان درونی ، نفس اماره ماست که اگر بر ما سیطره پیدا کرد، مهار آن بسیار دشوار خواهد بود.

دوست عزیزم!

این روزها ، خاطر مبارک هست که به نام اسلام و به بهانه دفاع از حکومت اسلامی قرائت هایی بدون مستندات دینی و به صورت تفسیر به رأی احکام دینی و جعل حدیث و امثال آن رایج شده است و تا آنجا برخی ( حتی تحصیل کردگان دینی ما) بر توهین و افتراء به طرف مقابل( البته پس از راندن آن از دین با تفسیر خود) جواز صادر کرده اند!

آنها بر این جوازکه سال ها قبل نیز جناب شریعتمداری بر آن تأکید داشتند و در این چند سال کم شاهد آن نبوده ایم، لفظ« مباهته» گذاشته اند، و برخی نمایندگان برای ( به اصطلاح روشنگری) در همین زمینه در یک سال و در یک فقره قراردادی پانصد میلیونی بسته اند!!! این نمایندگان از همکاران من و شما در دوران جنگ بوده اند که الان بر سرِ سفره خون شهداء نشسته و خلاف آن عمل می کنند! بسیاری از این افراد به همین نام بسیاری را از دانشگاه بیرون کردند! و در زمان اخراج خودشان، از پست ریاست نه تنها پشیمان نشدند که حقی را ضایع کرده اند،( زیرا برخی از آنها که حقشان ضایع شده بود، از قبیل استاد و دانشجو در این چند سال از دنیا رفته اند)  بلکه با تهمت و افتراء، کار خویش را دینی و قانونی جلوه دادند که اگر قوه قضاییه ای عادل و شاکیانی نه ترس و پای کار می بود ، این فرد باید به جهت این تهمت ها تازیانه می خورد! اما هزاران حیف که به بهانه عدم ضربه به حکومت ونظام! هر تهمتی، دزدی، عمل منافی عفتی و ..... را از دیگران لاپوشانی می کنیم ، غافل از آن که همین اعمال روزی برای نظام و انقلابمان مشکل ساز می شود!

یاردوران مردانگی و دفاع مقدس

در حالی که برابر برخی اطلاعات از برخی افراد دست اندرکار و پیگیر،  پرونده های بدون سندی در بنیاد  امور ایثارگران وجود دارد، بسیارند افرادی که از نیروهای زیر دست شما که  در دفاع مقدس، نفسشان بالا نمی آید،  اما آنها را به دلیل نداشتن مستندات در کمیسیون های خاص رد می کنند!

از سوی دیگر همیاران و همراهان ما،شرکت زده اند، مشاور میلیونی می گیرند، بدون رعایت موارد قانوی چند جا پست گرفته و چون هیولای آدم خوار خون مردم را می مکند!  و از همان مردان جنگی ، برخی در خانه های اجاره ای دون شأن و نیز برخی در خیابان چندین روز اثاثیه منزلشان در پیاده رو بود، دوستی به نام « هوشیار سلطانی فر » که پیگیر امور این عزیزان است ، هنگام این خبر را به من داد ، خدا می داند ، تا چند روز در قیه الله در c.c.u  بستری گردیدم.

حال سوال،  اگر ما دست به اعمال بالا بزنیم ، دزد نیستیم؟! مگر دزد سرلشکرها و سپهبدها، و وزرای پهلوی بودند؟!

زیاد مسئله را باز نکنم!

شیطان نیست ، پس چیست که عده ای را بدون اینکه به سخنان رهبری توجه نمایند، راهی فرودگاه می کند،؟ راهی کرمانشاه می کند؟ در نماز جمعه تحریک می کند؟ خود خضرت عالی که بر چشمان کور من جای دارید، به چه استنادی بدون توجه به سخنان رهبری در سخنان تان دندان روی جگر نمی گذارید تا ما از این شیطان بزرگ بتوانیم حقمان را بگیریم و اگر  بخواهد این بار نیز دسیسه کند، در برابر مکرش، مکر کنیم؟! شما ها قرآن که خوانده اید، حدیث پیامبر و معصوم علیهم السّلام که خوانده اید؟ چرا همچون آنها رفتار نکنیم؟ چرا با غوغا پرونده امان را به شورای امنیت ببریم؟  چرا باید در تحریم باشیم؟ آقایان که می فرمودند تحریم کار ساز نیست واگر همین قرارگاه خاتم شما این یکی دوسال وارد عرصه نمی شد در ایران قحطی می آمد ودست آخر با آن همه فروش نفت ، الان بار را بستند ورفتند! آمده بودند که دزد بگیرند و این شعارشان بود و حالا دوستانشان و آنها که وامانده اند، باید دوره بگردند و  و سر و صدا راه اندازند تاشاید آبی گل آلود شود اما نه دیگر کف گیر به ته دیگ خورده است!

برخی منبری های ما وقتی چند نفر را که به چه بهانه ای و چه دلیلی دور خود جمع می بینند، جوّ آنها را می گیرد و نمی دانند چه می گویند! از همین منبری ها برخی به راحتی گفته اند که امام حسن نباید صلح می کرد؟ نمی دانم شاید در باره  جنگ صفین هم چیزی گفته باشند؟  ای کاش بگویند تا همچون مرسی نابود شوند ومردم از دست این دو گروه یکی آنها که یبوست فکری دارند و دوم گروهی که برای منافعشان دست به این کارها می زنند، نابود شوند!

من به عینه خود در چند نوبت در چهار دهه عمرم نتیجه ضربت شمشیر ذوالفقار علی (ع) را دیده ام که این طور بی محابا سخن می گویم.

راستی به چه قیمتی دین را نگه می داریم؟ به چه قیمتی می خواهیم انقلاب را صادر کنیم؟ به چه قیمتی می خواهیم به سر زن ها چادرها را نگه داریم و.....!این ها همان چیزهایی است که همان شیطان بزرگ می خواهد که ما ادامه دهیم!

من در عقیده شخصی ام حجاب را برابر نصوص دینی ام پذیرفته ام ، اما آیا حجاب را باید در دانشگاه با نمرده دادن و ندادن پیش برد؟! آیا در ادارات با حقوق و اضافه کاری و یا کسر حقوق ؟! این هایی که این سخنان را می گویند ، منبع فقهی آن را هم برای ما بگویند تا ما هم بدانیم!

مه رضاشاه توانست چادر از سر زن ها به زور بردارد و نه ما می توانیم به زور برسرشان چادر نماییم. این یک چیز درونی است که باید از آن طریق کار کنیم و آن را در جریان جامعه پذیری و اجتماعی شدن به درون افراد بفرستیم. من خود از سحنان خانم زهرا اشراقی به دلیل سخن « انقلاب رنگی» انتقاد شدید الحنی به دلیل وابستگی خونی اش به امام نمودم ، اما خودم معتقدم که نه تنها حجاب، حتی خدا را به زور نمی توان به کسی تحمیل کرد. کاری ندارد، ظاهر نگه می دارد و ما را به سخره می گیرد!

دین اسلام دین بشراً و نذیرا ست. اما ما جای به کار گیری این دو کلمه را نمی دانیم و یا بر عکس بکار می بریم ویا یکی را رها و دیگری را چسبیده ایم. اسلام دین آزادی است، دین استقلال است، دین تفکر است، دین ارزشمند دانستن انسان هاست.  دین حرمت به افرا د است ، دین عدالت گستری است و دین مبارزه با شیاطین اعم از شیطان بزرگ آمریکا، تا نفس شخصی که برای رسیدن به آمال فرد در یک جلسه شورای محلی حرفی نا حق می زند و همینطور هرچه بالاتر رود، عاقبت زمان افتادن به قول مولوی استخوانش سخت تر می شکند! وبارش هم سنگین تر و جواب قیامتش سخت تر( خدایا بر تو پناه می برم و از کرده هایم به تو امید دارم که رحمتت را شامل گردانی)

خدایا به ما این توان را بده که  بتوانیم فقط برای دین تو قدم برداریم وزمینه آن هم شناخت خودمان است که از آن طریق راه صحیح را برای رسیدن به دین  واقعی را انتخاب خواهیم کرد. خدایا ما را به دین واقعیت برسان و نه بما آن طور رفتار کن و که نفهمیم و برداشت از دینت را دین الهی حساب کنیم ، چه به عمد و چه به سهو .آمین یا رب العالمین

برادر کوچک شما جلال یوسفی/ تهران/ سوم آبان ما/1392 شمسی

تاریخ ارسال : شنبه 1392/08/4 05:02 | نویسنده : admin

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.