ممسنى در مجلس شوراى اسلامى در همین شماره از شولستان آمده است.) خطاب به رئیس مجلس شوراى اسلامى، استعفاى خود را تقدیم کند. پس ازاین تهدید، دکتر نوبخت معاون نظارت و برنامه ریزى راهبردى رئیس جمهور در هامش استعفاى نماینده دستور دادند که با بیمارستان64 تختخوابى رستم موافقت گردد، کمیسیون ماده 215 به آن تعلق گیرد و در لایحه بودجه94آورده شود. اکنون مردم رستم می توانند امیدوار باشندکه آن ها صاحب بیمارستان خواهند شد. بیش از این عده اى از فرصت طلب هاى سیاسى سعى می کردند بیمارستان این شهرستان را یک بحث صرفاً تبلیغاتى قلمداد کنند؛ که بازیچه دست نمایندگان شده است. حال مشخص شد آن ها خود شارلاتانسیم سیاسى و تبلیغاتى هستند که سعى دارند با احساسات مردم بازى کنند. نمایندگان مردم را در خدمت به شهرستان رستم بى انگیزه کنند؛ و منافع دلا لبازى سیاسى خود را ببرند.

تذکری پیرامون این مطلب

1.      این مطلب خبر است یا تحلیل و یا اردوکشی؟

2.      مگر بنده به عنوان یک منتقد از آقای شفیعی چیزی غیر از این ارایه گزارش عملکرد خواسته ام ؟ چرا ایشان در این چند سال به جای راه اندازی و فعال کردن چنین نشریاتی این طور در آستانه انتخابات نسب به ارایه گزارش عملکرد اقدام می کند .شاید این شائبه پیش آید که ایشان در آستانه انتخابات دارند به طور غیر مستیقم تبلیغ می کنند( عرض کردم شاید).

3.      آیا بیان کردن مشکلات مردم شارلاتانیسم سیاسی است و بازی با احساسات مردم است. خوب شد ننوشتند که از روی خون جوان مردم فلانی  می خواهد وارد بهارستان شود. مشکلاتی که بدان ها اشاره شده و آقای شفیعی و نشریه اش ( که بعید به نظر می رسد ایشان بی خبر باشند) بدان به عنوان شارلاتانیسم سیاسی از آن نام می برند، برخی که در ذهن نگارنده هست بدین قرارند:

-       معضل جاده کمربندی مصیری و کشتارهایی که در آن صورت گرفته و می گیرد.

-       جاده نامناسب منطقه ممسنی و رستم که این همه کشته می گیرد.

-        یارانه سبز و قطع یارانه نهاده های کشاوری در ممسنی و رستم

-       پایانه مسافر بری در مصیری

-       نداشتن خیابان درست و حسابی و علایم رانندگی در شهرهای مصیری و نورآباد

-       نبود پارکینگ در این دوشهر

-       قطع کردن درختان بدون اجازه منابع طبیعی آن هم در هفته منابع طبیعی و درختکاری

-       ریختن آشغال در طبیعت و پاسخگو نبودن مدیران منطقه در هر دو شهرستان( این کار به وسیله شهرداری در رستم انجام گرفت و در ممسنی هم من نمی دانم کار چه کس یا کسانی بوده است).

-       بی توجهی به جنگل ها و مراتع  و آتش سوزی های پی در پی در منطقه

-       ورود پلیس بویراحمد به حوزه انتخابیه  و جریمه رانندگان رستم

-       نبود راهنمایی و رانندگی در مرز های شهرستان ها به ویژه در بخش شهرستان رستم و بویراحمد

-       رها شدن جاده شاهی که از طریق مصیری به جوزار و مهرنجان و به اردکان ختم می شد. فاصله بین مصیری تا جوزار بکش 34 کیلومتر است ( و شاید هم کمتر) اما از طریق تنگ له له این مسیر بالغ بر نود کیلومتر خواهد بود.

-       ولو شدن حیوانات اهلی در شهرهای مصیری و نورآباد

-       وجود گله دانی ها در شهر مصیری

-       قبرستان مصیری و نبود حصار با این که  شهرداری و فرمانداری رستم قول آن را داده بودند.

-       اعلام نارضایتی از وضعیت بهداشت و درمان در منطقه  رستم ( چندین بار )

-       پگیری امر بیمارستان رستم،  در چندین مرحله ( نه فقط دوره نمایندگی دکتر شفیعی)

-       در خصوص بیکاری  و راه اندازی اشتغال برای جوانان

-       در باره عدم شناخت مردم کشور به ویژه مسئولین از ممسنی بزرگ

-        پیشنهاد راه اندازی میدان میوه و تره بار در شهر مصیری

-       در باره زلزله ممسنی و کم کاری در برخی جاها به واسطه بی تفاوتی مسئولین استان فارس

-       در باره رودخانه فهلیان و تخریب بستر آن در اثر استفاده بیش از حد سنگ شکن ها که موجب  فرو رفتن آب ها در بستر رودخانه در منطیقه شده و کیلومتر ها دور از منطقه آب درست زمانی که دیگر کارایی ندارد، سر بیرون می آورد.

-       تشکر از نماینده  فعلی به خاطر ایجاد موضع صحیح و به جا در باره انرژی هسته ای و برخی جاهای دیگر مثل سوال از وزراء

-       بیان و معرفی عرصه های دانش بومی در توسعه ممسنی و رستم

-       دفاع از عدم تجزیه شهرستان رستم نیز جلوگیری از الحاق آن به استانی دیگر

-       دفاع از تخریب و یا بیرون رفتن برخی از داشته های فرهنگی  شهرستان رستم.

-       پشتیبانی از قوم لر در زمان توهین توسط برخی به لرها

-       انتقاد به مسئولین کشور به خاطر کم توجهی به روستا ها و از جمله روستاهای محروم جنوب کشور که بر منابع عظیم نفت و گاز راه می روند ، اما بهره ای کم از آن نصیب منطقه می شود.

-       پیشنهاداتی مبنی بر تغییر نوع کشت در منطقه با توجه به تغییرات اقلیمی و پیشنهاداتی برای آمادگی مردم از نظر اجتماعی در دوران تغییر اقلیمی

-       اعتراض به تخریب قبرستان قدیمی شاه جهان احمد و پیگری برای  سرانجام سنگ های مفقود شده که بخشی از تاریخ وایفی از رستم را این تخریب در هاله ای از ابهام فرو برده است.

-       پیگیری مسئله اوقاف منطقه ممسنی با نوشتن مقاله در نوبت های متعدد.

-       یادآوری مستمر بر مطالعه طرح ها و پروژه های عمرانی در منطقه

پس می بینید که برخی جاها اساساً نه به آقای شفیعی نماینده محترم مرتبط بوده و از مدیران خواسته شده است و این وظیفه هر انسان ایرانی است.

در جریان بیمارستان ممسنی من ضمن بر شمردن کوتاهی و سهل انگاری نمایندگان قبلی که متن و موضوعش با تاریخ مشخص است، از جناب شفیعی خواستم که پیگیر باشند و اگر پیگیر هستند برای بنده و سایر منتقدین شفاف سازی کنند. تازه معلوم شده که بودجه این بیمارستان در برنامه سال 94 دیده شده است. از طرفی در برخی جاها از پیشرفت 40 درصدی این بیمارستان صحبت شده است. ای کاش نشریه شولستان یک تصویر هم از پیشرفت این بیمارستان ارایه می داد.که البته از آقای شفیعی در جای خود به خاطر پیگری هایش تشکر می گردد.

و... در نهایت در خصوص موضوع شارلاتانیسم به عرض می رساند که زمستان هم تمام می شود و .... برای زغال می ماند، از خدا بخواهیم که خودمان زغال نباشیم.

خدایا تو خود شاهدی که من برای ساختن منطقه دست کمک به نماینده دراز کردم. اما مسایلی پیش آمد که مجبور پیشنهاد شدم و چون جوابی نشنیدم آن را مبنی بر بی توجهی و دهان کجی دانسته و انتقاد کردم آن هم به آرامی تا این که در برخی جاها برخی افراد با اعمال قدرت نگذاشتند مطالبم منتشر شود( در موقعش اسامی آنان اگر لازم باشد و موضوع آن آورده خواهد شد. البته این نگارنده ادعایی ندارد که جناب دکتر شفیعی از این جریانات با خبر بوده است). خدایا تو خود بین ما و این اتهام زنندگان قضاوت کن. با عدالت با ما رفتار کنی یا با رحمت و کرمت ، این را خود هر چه صلاح می دانید. من طرف دار اصلاحم. بگذار این قوم اصلاح دوستان را بیگانه پرست و امثال آن بپندارند. اما تاریخ گواهی می دهد که از این اتفاقات زیاد افتاده است ما که عددی نیستیم. جلوی چشم بزرگان دینی ما ، کاخ نشینان صفوی ملا صدرای شیرازی آن بنیانگذار حکمت متعالیه را تا آخر عمر نفی بلد کردند و بقیه ساکت شدند. برخی را بر سر دار بردند، برخی حلق آویز کردند و بقیه ساکت شدند اما خدا بوده، هست و الی الابد خواهد بود.

درود بر آنان که هدایت را اطاعت کردند.

دوست دار شما: جلال یوسفی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو